27 grudnia 2017 Udostępnij

Jak dobrze robić zakupy, by mieć w co się ubrać?

Duża liczba z nas otwierając szafę zastanawia się w co się ubrać. Z drugiej strony szafy pękają w szwach, bo nie można nigdzie zmieścić posiadanych ciuchów. Dzieję się tak, dlatego, że często kupujemy niepotrzebne rzeczy, albo tylko ze względu na promocyjną cenę. Skutkiem tego są zalegające w szafie ubrania, o których istnieniu nawet nie pamiętamy. Jak zatem kupować ubrania, by mieć co na siebie włożyć?

Lista zakupowa

Wielkie zmiany w garderobie warto zacząć od przeglądnięcia szaf. Najlepiej wyrzucić z nich wszystkie ubrania, torebki i buty. Kolejno należy wysegregować ubrania na te, w których chodzimy i te których od przynajmniej roku nie założyłyśmy na siebie. Większość z tej drugiej kategorii pewnie już nie włożymy, więc warto je oddać lub sprzedaż na tzw. „wietrzeniu szaf”. Dzięki temu możemy zarobić na nowe ciuchy i dodatkowo zyskać przestrzeń na półkach. Podczas zakupów konsekwentnie trzymaj się listy.

Sprawdź portal o modzie http://mascarada.com.pl/!

Szał promocji

Często kupujemy ubrania, bez których tak naprawdę moglibyśmy się obyć. Ale jak to? Przecież jest promocja! 2 ubrania w cenie 1, druga sztuka 30 % taniej, czy 3 sztuka za 50 %. Kupujemy w ten sposób dużo, a nie zawsze dobrze. Ubrania w znanych sieciówkach często nie są warte swojej ceny – wystające nitki, poodpadane guziki, materiały cienkie, które po dwóch praniach są pełne małych dziurek to standard. Warto więc czasem wydać więcej na jedną, dobrej jakości rzecz, niż na trzy słabej jakości, które po miesiącu wylądują w koszu.

Bo modne

„Kupiłam, bo jest modne”. Niestety nie wszystko co jest modne pasuje do naszego charakteru, a co najważniejsze do figury. Kupowanie ubrań, tylko dlatego, że są modne jest bezsensowne. Moda przemija, a jeśli dana rzecz nie będzie na nas pasować i będziemy wyglądać w nim niekorzystnie i tak go nie ubierzemy poza przymierzalnią.

Twórz zestawy

Dokonując zakupów – pomyśl! Robienie zakupów bezmyślnie jest po prostu wydawaniem pieniędzy. Poprzez przemyślane zakupy stworzymy zestawy ubrań na każdą okazję. Poza tym tworząc takie zestawy, rano wstając do pracy, czy szkoły będziemy wiedziały w co się ubrać i co do czego pasuje.