12 lutego 2018 Udostępnij

Bielizna - jaką najlepiej jest nosić?

Trzeba przyznać, że nie ma lepszej drogi do przenoszenia zarazków i bakterii niż cienki sznurek od stringów. Musisz wiedzieć, że typ bielizny, jaką wybieramy ściśle wiąże się ze stanem tego, co pod nią nosimy. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący jaką bieliznę najlepiej jest nosić. Przeczytaj go koniecznie!

Błąd pierwszy: za ciasno

Zacznijmy od tego, że to, co przylegające do ciała zwykle wygląda seksownie, ale jednak nie w każdym wypadku. Nie da się zaprzeczyć temu, że trudno o gorszy widok, niż fałdki i wybrzuszenia w okolicach kroku. Musimy być świadomi tego, że problem z za ciasną bielizną to nie tylko niesmaczny dla oka widok, ale działanie szkodliwe dla ciała. Chodzi oto, że opinające majtki powodują otarcia skóry i podrażnienie krocza, szczególnie, u kobiet po menopauzie. Przede wszystkim problemem jest to, że wagina kobiet po menopauzie ma skłonność do rozluźniania się, co dodatkowo zwiększa ryzyko otarć. Poza tym za ciasna bielizna nie służy nam w każdym wieku. Dlatego jeśli mamy skłonność do otarć, za ciasne majtki to najgorsze, co można sobie zrobić.

Błąd drugi: bielizna modelująca

Przede wszystkim, jeśli zdarza się, że twoja ciasna bielizna zamienia się w bieliznę modelującą, ryzyko pojawienia się komplikacji zdrowotnych znacznie się powiększa. Chodzi oto, że ten rodzaj majtek podrażnia nerwy i zmniejsza cyrkulację powietrza w okolicach miejsc intymnych. Musisz wiedzieć, że takie odchudzające pasy mogą powodować mrowienie czy nawet odrętwienie kończyn. Dodatkowo bielizna modelująca sylwetkę jest trudna w ściąganiu i przeszkadza w prostych czynnościach, jak choćby korzystanie z toalety.

Błąd trzeci: bielizna syntetyczna i jedwabna

Generalnie rzecz ujmując, jeśli chodzi o materiał, z którego robiona jest bielizna, to ciągle bardziej zależy on od producentów, niż naszych osobistych preferencji. Dlatego jeśli materiał, z którego zrobione są majtki zawiera bawełnianą wkładkę, możesz czuć się bezpiecznie. Okazuje się, że bawełna w okolicy pochwy jest dla niej najlepsza. Jednak gorzej, jeśli bielizna uszyta jest z materiałów syntetycznych albo jedwabiu, bo te nie przepuszczają powietrza. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli jedwabne majtki założymy na specjalną okazję raz na jakiś czas, jednak ich często noszenie zwiększa ryzyko infekcji. Zastanawiasz się dlaczego? Chodzi oto, że syntetyczne materiały zatrzymują wilgoć i bakterie, w efekcie czego możesz wyhodować sobie w majtkach nawet... drożdże.

Najczęstsze błędy dotyczące bielizny

Pomyśl o tym, czy któryś z bieliźnianych błędów zdarza Ci się popełniać? Albo używasz bielizny modelującej? Może nie zdejmujesz majtek na noc? Błędem jest także częste wkładania stringów.